موبایل برندینگ

موبایل مارکتینگ

مجموعه فعالیت های مارکتینگی که  با استفاده از دستگاه های هوشمند انجام میشود بازاریابی موبایلیست. با توجه به قابلیت های گوشی های همراه می توان از روش های متنوعی از جمله: QR code، بلوتوث، MMS، ارسال ID، صفحات مجازی، SMS مارکتینگ و … می توانید برای برندتان بازاریابی کنید.اولین مارکتینگ هایی که توسط موبایل انجام شده است بر می‌گردد به کمپین های sms که توسط شرکت های مطرح مانند نایک انجام شده و بعد از آن با ورود سیستم عامل های اندرویدی و IOS به تلفن های هوشمند و ساختن اپلیکیشن های متفاوت بحث موبایل مارکتینگ یکی از اولویت های برند های بزرگ و کوچک شده است (بخوانید : 30 روش برای ترویج اپلیکیشن ها)  اهمیت موبایل مارکتینگ در این است که دنیای امروزه بشریت بدون موبایل امکان پذیر نیست و از نظر سرعت و همگانی بودن این بستر باعث شده است تمامی شرکت ها توجه ویژه ای به این بخش دارند حتی شرکت گوگل بسیاری از برنامه هایش را طوری طراحی میکند تا میزان سازگاری با موبایل را بررسی میکند.

در دسترس بودن موبایل باعث میشود یک گزینه مناسب برای برنامه ریزی های بازاریابی شرکت ها و برند های مختلف باشد. مخاطبان براحتی با شما ارتباط برقرار می‌کنند و در نتیجه هر لحظه از شبانه روز می‌توانندبا اپلیکیشن و وبسایتتان در ارتباط باشید. در واقع تمام واسطه ها کنار طده میشوند و یک پل ارتباطی قوی میسازند.

این روزها خیلی از کسب و کار ها فقط به دنبال داشتن یک وبسایت هستند اما باید در نظر داشته باشند اپلیکیشن اختصاصی کسب و کارشان باعث میشود در هر زمانی با شما در ارتباط باشد و از شما خرید داشته باشد. بعد از مدتی متوجه میشد یک جامعه آماری از مشتریان وفادارتان دارید و کمک میکند تا باشگاه مشتریان منسجمی داشته باشید.

بررسی هایی در سال 2017 نشان میدهند که 52 درصد از رمان حضور کاربران در گوشی های هوشمند برای اپلیکیشن ها بوده.

و به طور متوسط هر فرد در روز از 9 اپلیکیشن و در ماه از 30 اپلیکیشن استفاده میکند. و نکته جالب در این است که 80٪ از کاربران اپلیکیشن های موبایل حداقل 15 بار در روز با آن در ارتباط هستند.

 

UI & UX

مفهوم UI (User Interface design) UX( User Experience design ) یکی از موضوعاتی که در بحث موبایل مارکتینگ بسیار حائز اهمیت است. UI برای طراحی ظاهری سایت و اپلیکیشن است و UX  تجربه ایست که مخاطب از ویژگی های ظاهری سایت و اپلیکیشن شما تجربه میکند. این تجربه احساسی، عملی، موثر و جنبه های با ارزش اثر متقابل بین انسان و ماشین است. در UI  اثر متقابل بین انسان و ماشین است. به همین دلیل در UX به حسی متقابلی که بین انسان و ماشین اتفاق میفتد توجه میشود اما در UI به نحوه عملکرد بین انسان و ماشین توجه میشود. کل محصول UX  میباشد و هر کدام از بخش هایش UI است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست